Novinky

Saenai Heroine no Sodatekata: Egoistic-Lily

7. května 2014 v 16:57 | Danirez
Manga, jejíž název se vyskytuje v titulku článku a jejíž anglický alternativní název zní: How to Train the Ordinary Girl to be a Heroine, což by se do češtiny dalo přeložit jako: Jak z obyčejné dívky udělat hrdinku, začátkem května skončila se serializací.

Autorkami původního novelového příběhu jsou Fumiaki Maruto, která se postarala o příběh a Kurehito Misaki, která měla na starosti kresbu. Novela stále vychází.

Příběh vypráví o středoškolákovi jménem Tomoya Aki, jehož zálibou je čtení komixů, novel a sledování anime nebo hraní her (resp. galge). Peníze vydělané na brigádě utrácí za anime na Blue-ray. Během jarních prázdnin potká krásnou dívku, ze které udělá vzor pro svou postavu v anime hře. O měsíc později zjistí, že ta dívka je jeho spolužačka a on ani nezná její jméno. Pochopí, že ta dívka - jménem Megumi - ve třídě moc nevyčnívá, většina spolužáků si jí sotva všimne.
Ačkoliv se Tomoya podle ní snaží zmodelovat její 2D verzi, nemá zrovna moc umělecké ani literární sklony. Proto poprosí o pomoc nejslibnější členku uměleckého klubu a zároveň svou kamarádku z dětství - Eriri Spencer Sawamuru - aby mu pomohla s kresbou. Scénář nechá na starosti Utaze Kasumigaoze.

Manga je originálním převyprávěním výše zmíněné novely z Eririna úhlu pohledu. Začala vycházet minulý rok v únoru v magazínu Young Ace a jejím ztvárnitelem se stala Niito, o příběh se opět starala Fumiaki Maruto.

Na příští rok v lednu byla odsouhlasena i anime adaptace. Scénář píše sama autorka, tedy opět Fumiaki Maruto. Vše bude probíhat pod záštitou studia A-1 Pictures a za režisérským křeslem by měl usednout Kanta Kamei (Usagi drop).

Studio Production I.G pracuje na novém filmu

26. dubna 2014 v 10:22 | Danirez
V pátek studio Production I. G. prohlásilo, že pracuje na novém animovaném filmu, který ponese anglický název Miss Hokusai. Původně se jedná o historický příběh mangaky Hinako Sugiory pod titulem Sarusuberi. Bude se jednat o příběh neoceněné legendární malířky. Jako režisér se bude na tvorbě podílet Keiichi Hara (Summer Days with Coo, Colorful).
Film by měl být hotový příští rok.

Čas: 1814
Místo: Edo, dnes známé jako Tokio. Hemží se rolníky, samuraji, měšťany, obchodníky, šlechtici, umělci, kurtyzány a snad i nadpřirozenými věcmi.
Hodně známý umělec své doby a nyní téměř šedesátiletý Tetsuzo se může pochlubit klienty z celého Japonska a stále neúnavně pracuje v ateliéru svého chaotického domu. Své dny tráví vytvářením úchvatných děl - obří obraz Bodhidharmy nebo pár malovaných vrabčáků na malém zrnku rýže. Popudlivý, naprosto sarkastický, bez touchy po uznání nebo penězích by nabyl štěstí v jakékoliv jiné práci.

Třetí z jeho čtyř dcer, která se narodila z jeho druhého manželství je otevřená dvacetitřiletá O-Ei. Zdědila talent svého a toce a taky jeho tvrdohlavost. Velmi často maluje místo něj, avšak bez uznání. Její umění je tak silné, že někdy dochází k problémům. "Jsme otec a dcera, se dvěma štětci a čtyřmi hůlkami. Myslím, že se nám vše tak či onak podaří."

O několik století později bude Evropa objevovat obrovský talent Tetsuza. Stal se známým pro jedno ze svých mnoha jmen - Katsushika Hokusai. Fascinoval Renoira, van Gogha, Moneta i Klimta.
Nicméně až dnes jsou si vědomi ženy, která mu pomáhala celý svůj život a výrazně přispěla k jeho umění, zatímco nebyla nijak oceněna.

Sugiora debutovala s mangou v roce 1980 v experimentálním časopisu Garo a udělala si pověst důmyslně propracovaných historických příběhů o japonském období Edo. Její jedinečné vypravování jí vysloužilo cenu Japan Cartoonists' Association Award v roce 1984 a Bunshun Manga Award v roce 1988. Manga Sarusuberi vycházela v časopise Manga Sunday od roku 1983 do roku 1987. Zemřela v roce 2005 ve věku 46 let.

O manze nemám vůbec tušení, ani o malíři či malířce jako takové. Přesto mě hodně zaujal námět filmu a docela se na něj těším. Nemám moc velké povědomí o tom, jaké filmy Production I.G produkuje, ale budu spoléhat na seriály a doufat, že se podaří i film.
Nějak si nedokážu představit ty nadpřirozené věci, které se tam občas ději. Doufám, že to bude trochu prodchnuté fantasy prvky a že to nebude čistě historický žánr.
Zkusím si tento titul příští rok pohlídat.

Attack on Titan | Film a jeho přípravy

3. dubna 2014 v 13:53 | Daniela
Teprve dnes jsem se dozvěděla, že manga i anime adaptace Shingeki no Kyojin neboli anglicky Attack on Titan (něco jako Útok Titánů) bude zfilmovaná. Abych to ještě upřesnila. Nejedná se o animovaný film, ale live-action movie (tedy hraný).
Film je naplánován na příští rok 2015 a prozatím se světu pouze odkrývají členové štábu, kteří na filmu budou pracovat.
Jedním z pánů, kteří se budou podílet na grafické stránce filmu je i Yoshiyuki Sadamoto (Evangelion, Girl Who Leapt Through Time, Summer Wars), který bude na postavách pracovat s anime/game designérem Takayiukim Takeyou (Final Fantasy VII: Advent Children, Tekken: Blood Vengeance) a konceptuálním designérem Koujim Tajimou (Captain Harlock, Total Recall remake).
Právě Tajima loni v květnu vytvořil neoficiální plakát filmu.


 
 

Reklama