Desátá kapitola

Harigane Service

11. září 2014 v 15:56 | Danirez

>> Tatsuya Ara | Shounen / Sportovní | MAL 7,36 | vychází od května 2014


Shimodaira Kanna nastupuje na střední školu a stejně jako předtím se hlásí do volejbalového klubu. Není nijak výjimečný hráč a vedle talentovaných prváků, kteří byli již na nižší střední reprezentanti Tokia, se jeho šance na regulérní místo ve hře hodně snižují. Brzy se však ukáže, že má zajímavou schopnost, která se soupeřem dokáže zamávat. Spoluhráči si začínají uvědomovat, že i přes velké nedostatky, je Shimodaira soupeřem, kterého by neměli brát na lehkou váhu.
Na střední škole Toyose se navíc vyskytuje trenér Yamagata, který je pověstný tím, že nerekrutuje silné hráče, ale ze slabého týmu dokáže udělat neporazitelný tým. Dokáže Shimodaira, že patří do týmu nebo bude opět zahřívat lavičku?

Jelikož se jedná o sportovní anime, děj plyne poněkud pomaleji než v jiných mangách. Za deset kapitol jsme se stihli seznámit s několika postavami, ale děj se neposunul tak, abych mohla říct, jakým směrem se to bude ubýrat a jestli se to nějak liší od jiných sportovních mang.

Fuuka

5. září 2014 v 15:05 | Danirez

>> Seo Kouji | Shounen / Komedie / Romantické / Ecchi / Školní / Ze života / Drama | MAL 7,85 | vychází od února 2014

Yuu Haruna se právě přistěhoval do města, nikoho nezná, ale rád chodí na Twitter a dělí se o svoje všední žážitky a myšlenky. Na cestě do obchodu se srazí se zvláštní dívkou, Fuukou Akitsuki, která mu poté, mylně se domnívajíc, že si snažil vyfotit její kalhotky, rozbije mobil. Při procházení jeho nové školy na Fuuku znovu narazí, a přestože mu tentokrát mobil zahodila ze střechy, zdá se, že se stává jeho novou kamarádkou. Dokáže si Haruna udržet přátelství šílené holčiny, která v dnešní době nemá mobil?

První neboli spíše nultá kapitola začíná trochu zajímavě. Ukazuje nám malého Yuu Harunu s kamarádkou, kteří si navzájem říkají přezdívkami Nico a Tama podle jejich oblíbené skupiny. Právě tady se zrodí slib, že spolu založí kapelu. Tama se ale musí kvůli rozvodu rodičů odstěhovat. Jak se později ukazuje, opravdu se rozhodla stát zpěvačkou. I když se jejich cesty rozdělily, znovu se střetnou, když Koyuki Hinashi sebere odvahu a kontaktuje svého starého kamaráda přes Twitter a rovnou ho pozve na svůj velký koncert v Budokanu.

V tomhle směru manga začíná být zajímavá, i když se otevírá můj neoblibený love triangle. Zdá se, že Fuuka začíná k Harunovi něco cítit a především je díky němu odhodlaná věnovat se hudbě. A nejen ona sama, spolu se spolužákem Mikasou chce založit kapelu a Yuu má hrát na basy. Je to tak trochu ironií osudu, že získal přezdívku Nico právě po basákovi oblíbené skupiny Koyuki. Vypadá to, jako by se historie opakovala. Jak se tedy Yuu Haruna vypořádá se dvěma dívkami, které spojuje on a hudba?
 
 

Reklama