Co budu sledovat

Co budu sledovat | Podzim 2012

5. září 2014 v 10:16 | Danirez
To, co v letní sezóně chybělo, podzim naprosto vynahradil. Ve zbylých sezónách mi tituly s nejvyšším hodnocením většinou vyšli do takových desíti. Tady se jich naskládalo hned čtrnáct. Přemýšlela jsem, že ty za desítkou už nezveřejním, ale nakonec proč ne, zas tolik jich potom není.

BAKUMAN. 3

ŽÁNR: Shounen / Komedie / Romantické
PODKLAD: Manga
STUDIO: J.C.Staff
POČET EPIZOD: 25

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #31 / 8,76
MOJE HODNOCENÍ: 10
Pokračování dvou úspěšných řad. Mashiro Moritaka a Akito Takagi se sice konečně prosadili ve světě mangy, ale ještě se ani zdaleka nepřiblížili k tomu, aby se z jejich příběhů mohlo stát anime. Ale stále si jdou za svým snem a na jejich cestě se budou objevovat další překážky, které musí překonat.

Bakumana mám dávno za sebou. A není se čemu divit. Tohle anime vás prostě nepustí do posledního dílu. Byl to opravdu zážitek a své hodnocení si všemi deseti zaslouží. Jednou na něj určitě mrknu znova (třeba si dám rovnou maratón - všechny série na jeden, dva zátahy).

Co budu sledovat | Léto 2012

2. června 2014 v 15:30 | Danirez
Letní sezóna roku 2012 je co se vysokého hodnocení týče trochu slabší. Normálně se tituly pohybují okolo deseti anime, tentokrát jich bylo pouze šest. A ani mě nejspíš nic moc nezaujaly, jelikož jsem viděla za celou sezónu pouze jedno anime.

KINGDOM

ŽÁNR: Seinen / Akční / Historické
PODKLAD: Manga
STUDIO: FUNimation Entertainment
POČET EPIZOD: 38

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #220 / 8,28
V období Válčících států starověké Číny (475 - 221 př. n. l) žijí dva váleční sirotci Li xin a Hyou v království Qin. Sice oba žijí jako otroci, ale i přesto se touží stát mocnými vojevůdci, neboť by si tak mohli vydobýt respekt a slávu.

Na anime Kingdom jsem slyšela spoustu pozitivních ohlasů. Možná bych se na něj koukla už dřív, ale poslední dobou mě anime, která mají víc jak dvanáct epizod, dost odrazují. Není na to prostě čas a tudíž se raději podívám místo jednoho anime na dvě různá, což početně vyjde nastejno.
A dalším důvodem je, že jsem doteď žádné historické anime pořádně neviděla, pokud nepočítám film o Buddhovi, který docela zklamal, a pak Brave 10, což byla katastrofa.

Co budu sledovat | Jaro 2012

5. května 2014 v 16:06 | Daniela
Opět sepisuji sezónu, která již dávno minula. Tentokrát jsem viděla více anime, nebo jsem je rozkoukala a ještě nedokoukala. Napadlo mě, že bych nemusela ta, která jsem viděla vůbec zmiňovat a místo toho se zaměřit na další v pořadí. Nicméně pro mě tyto články slouží také jako jakýsi žebříček nejlepších anime za tu či onu sezónu, tudíž se tedy nedivte, že do článku "Co budu sledovat" sepisuji to, co mám vlastně dávno za sebou.

FATE/ZERO S2

ŽÁNR: Akční / Fantasy / Supernatural / Thriller
PODKLAD: Novela
STUDIO: Aniplex / ufotable
POČET EPIZOD: 12

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #28 / 8,79
Válka o Svatý grál. Již počtvrté povolává sedm mágů a jejich služebníky, jež jsou odrazy dávných hrdinů a začíná boj na život a na smrt. Ve snaze získat mocný grál, schopný splnit přání, přicházejí do města Fuyuki, které se má stát jejich bojištěm.
Každý ze sedmi pánů má své důvody, proč chtějí Svatý grál získat, stejně tak jejich služebníci. Hlavními kandidáty na výhru jsou Kotomine Kirei a Emiya Kiritsugu. Jeden po Svatém grálu vůbec netouží, a přesto byl vybrán jako jeden z Pánů, druhý naopak touží až moc, aby mohl zachránit svět…
Kdo ale grál nakonec získá?

Fate/zero je jedno z anime, které jsem již viděla. Trochu mě zmátlo, že byl příběh rozdělen do dvou sérií, jelikož já se na to dívala jako na celek. Bylo pro mě potom těžší hodnotit je zvlášť. Určitě se plánuji podívat na Fate/stay night, které je trochu starší, ale má s pokračováním nějakou spojitost. Už si nejsem jistá jestli je to prequel v pravém slova smyslu, nebo jestli je to dějově pokračování Fate/zero.

Co budu sledovat | Zima 2012

15. dubna 2014 v 12:34 | Daniela
Ačkoliv již sezóna z roku 2012 dávno pominula, anime dávno ukončily vysílání, stále jsem jich spoustu neviděla, proto začínám s takhle opožděným výčtem. Má to jednu výhodu, a to tu, že si nejde vybrat špatné anime. U všech je totiž již známé jakési osvědčené hodnocení, proto předpokládám, že budou dobré.

NATSUME YUUJINCHOU SHI

ŽÁNR: Drama/Fantasy/Shoujo/Ze života/Supernatural
PODKLAD: Manga
STUDIO: Aniplex/Brains Base
POČET EPIZOD: 13 / 2S
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #27 / 8,80
Takahashi Natsume má dlouho utajovanou schopnost - vidí duchy. Jednoho dne zdědí tajuplnou knihu po své mrtvé babičce Reiko. Konečně odhaluje důvod, proč ho obklopuje nadpřirozeno. Mezi vlastníkem knihy a duchy, jejichž jména obsahuje, existuje svazující kontrakt. Natsume je odhodlán kontrakty zrušit a duchy tím osvobodit. Jeho dny jsou naplněny snahou vracet oněm duchům jména. Někteří z nich ale prahnou po pomstě…

Nedávno jsem viděla první sérii tohoto anime a hodlám dokoukat všechny navazující. Nebylo to sice nic převratného, ale stále rostoucí hodnocení jednolitvých sérií ve mě probouzí zvědavost, jestli to bude opravdu stále lepší a lepší. Anime má určitě velký potenciál. Ačkoliv se v jednotlivých epizodách téměř nic neděje, stejně to nutí člověka stále se dívat. Pokud se tady ta "nečinnost" změní a anime dostane nějaký dějový tah, bude to opravdu pecka.
 
 

Reklama