30 Days One Piece challenge

# Den 12 | Oblíbený člen CP9

11. září 2014 v 11:09 | Danirez
Dostala jsem se do části, kdy je pro mě docela obtížné odpovídat na otázky. Vybrat nějakého oblíbeného člena Baroque Works bylo ještě snadné, ale u CP9 bych bez internetu byla v háji. Takže jsem ve výběru postupovala tak, že jsem vybrala první postavu, na kterou jsem si vzpomněla a shodou okolností to byla taky JEDINÁ postava, kterou bych z této skupiny mohla alespoň ze začátku označit za oblíbenou.
Zrovna tady se neobjevila žádná, která by mě nějak více zaujala. Všichni byli opravdu padouši a snad nikdo se jako v případě Baroque works nepřidal na stranu posádky.
Také si vzpomínám, že mi kdysi na facebooku právě tahle postava vypadla, když jsem se snažila pomocí nějakého trapného dotazníku zjistit svého soulmejta z OP, takže další důvod, proč zvolit tento kompromis.

Tím jediným, na koho jsem si vzpomněla je Kaku. Ale už si vůbec nevzpomínám, co je to za charakter. Jediné, co se mi vybavuje je ten jeho nos a taky to, že opravoval Slamákům jejich Going Mery. A hrál si na kámoše, ale nakonec se z něho vyklubal pořádný záporák.

Nedoufala jsem, že si budu pamatovat ještě někoho, ale zdá se, že mi v pametí uvízla i Kalifa. Alespoň si pamatuji její boj s Nami, protože to bylo poprvé, kdy Nami nevypadala totálně slabě a slušně jí nakopala. :D
A mám takový pocit, že se mi docela líbil Rob Lucci, ale ani za nic si nemůžu vzpomenout, co je to za člověka. Jenom mám takový pocit, že jsem se kvůli němu smála.


# Den 11 | Oblíbený člen Baroque Works

29. července 2014 v 14:52 | Danirez
Několik postav, které jsme zmiňovala v minulém dnu, se objeví i v tomto. Skupina Baroque Work byla ještě taková, že spousta jejích záporáků se dala vlastně snést. Další už byli opravdoví záporáci a fakt jsem je neměla ráda.
Je to už ale nějaká doba, co jsem arc s touto skupinou viděla, tudíž jsem byla nucena najít si bokem nějaké informace o členech a trochu si to připomenout. Nějaké čtyři bych dokázala vycucat z prstu (samozřejmě ty nejdůležitější), ale zbytek zahalila mlha zapomnění.

Nemůžu tedy nezmínit Crocodilea. Možná byste řekli, že jsem si oblíbila i Bon Kureie, jelikož jsem ho zmiňovala posledně, ale pravda je taková, že jako člena Baroque works jsem ho vyloženě nesnášela. Ty jeho baletní triky a osobnost mě vůbec nedostala. Názor na jeho postavu jsem přirozeně změnila až po událostech v Marineford arcu.
Jako člen Baroque works se tu také poprvé objeví Robin jako Miss All Sunday. Jako postava mě ale nijak zvlášť nezaujala, to opět přišlo až s jejím retrospektivním příběhem.

Takže myslím, že jasným vítězem je Vivi, která vystupovala pod označením Miss Wednesday. Myslím, že jsem ji měla ráda od začátku, i když mi nejspíš někdy lezla na nervy. Navíc je to jedna z mála postav, kterou jsem si dokázala oblíbit, aniž by patřila k posádce slamáků. Přijde mi, že v dalších arcích už nebylo to spojení s posádkou tak hluboké jako v případě Vivi.


Zdroj obrázku | kakashihatake.tumblr.com

# Den 10 | Oblíbený záporák

14. června 2014 v 10:44 | Danirez
Najít oblíbeného záporáka pro mě bylo hodně složité. V první řadě se člověk musí pozastavit nad tím, koho tím záporákem vlastně budeme myslet? V tomto případě jsou záporáky všichni, kdo stojí proti Slamákům. Jenže pokud budeme brát v potaz nějaké morální zásady, záporákem by se mohli rozumět všichni piráti nebo pouze mariňáci. A teď, co z toho? Já se rozhodla hned pro několik postav, protože si v tom množství opravdu nejde vybrat jednu.

První postavou je Smoker, který se objeví hned na začátku příběhu. Můžeme ho brát jako záporáka, protože jde po Luffym. Přesto se tak nějak časem od tohoto statusu oddělí, protože mu nejednou nechá otevřená vrátka na útěk a oba dva navzájem respektují. Přestože je to cool chlápek, stále ho chápu jako protivníka.

Druhým oblíbeným záporákem by mohl být Aokiji, kterého bych mohla srovnávat se Smokerem. Ačkoliv jsou na druhém břehu, přesto si zachovávají jakousi hrdost a občas s piráty souhlasí. A stále doufám, že by se mohl přidat k posádce Slamáků.
A třetí postavou bude Betham neboli Mr. 2 Bon Kurei. Ačkoliv jsem si na jeho postavu stále nezvykla a spíše než za záporáka, kterého bych obdivovala ho považuji za pošuka, kterého jsem nesnášela. Ale kvůli tomu, co udělal jsem se na jeho postavu začala dívat trochu jinak.

Přesto to není oblíbený záporák v pravém slova smyslu (jestli mě chápete).
Pposlední postavou je Crocodile. Myslím, že tahle postava má vůbec nejblíže k tomu pravému oblíbenému záporákovi, v tom smyslu, ve kterém je tato otázka nejspíše myšlena.

Hodně jsem uvažovala i nad Buggym. Vypadá jako idiot, ale v arcu Marineford, kdy jsem ho zahlédla bez té jeho čepice, byl docela kus.

Zdroj obrázku | sea-panties.tumblr.com

# Den 9 | Nejpřekvapivější a nejemocionálnější scéna

12. června 2014 v 10:17 | Danirez
Vzhledem k tomu, že One piece už má nějakých těch šest set dílů, musela jsem opravdu hodně přemýšlet nad tím, co mě překvapilo nejvíc nebo u čeho jsem nejvíce brečela (či se smála). Většinou si ale člověk pamatuje ty věci, u kterých probrečel kotel slz. A v One piece je k tomu hodně příležitostí. Téměř každý arc ke konci zakončím přinejmenším takovým menším slzavým údalím nebo je to úplná potopa. Těžko říct, jak bych se k tomu stavěla dnes, ale určitě vím, co mě dostalo nejvíc...

Nejemocionálnější scéna je rozhodně ta, kdy posádku Slamáků opustí jeden jejich člen. Už si to moc nevybavuji, ale mám pocit, že se tím zabývalo asi dvacet dílů. Usopp se totiž nechtěl jen tak vzdát a stále se snažil Merry zachránit. Tudíž jsem probrečela minimálně celých pět dílů (což jsou dvě hodiny, docela služný výkon ne? :D)

A největší překvapení jsem zažila nejspíš na ostrově Sabaody Archipelago. Když to řeknu jinak... málem jsem se z toho posrala. Skoro v té samé době to ve Fairy tail vypadalo, že všichni umřeli, takže jsem měla pocit, že se všichni proti mě zpikli. :D

"If you were to go on a trip… where would you like to go?"
Zdroj obrázku | axce.co.vu

# Den 8 | Postava, které se nejvíce podobám

15. května 2014 v 13:37 | Danirez
Ačkoliv mi tahle otázka v knižní challenge dělá hrozné problémy, tady jsem si byla odpovědí ihned jistá. Možná je to tím, že jsem se na OP začala dívat zase od začátku. A při té příležitosti se snažím stáhnout všechny díly... Ale něco jsem si u toho taky uvědomila.
Jsem strašný zbabělec. Je to jedna z těch vlastností, za které se stydím, ale už to tak prostě je. Takže i když mi Coby lezl od začátku hodně na nervy, musím prostě uznat, že jeho osobnost je mi hodně podobná. Nejsem takový pesimista jako on, ale prostě se bojím udělat krok v před a jít si za svým snem. Nemyslím si, že by dosáhnutí tohoto snu bylo nemožné, ale problém je v tom odhodlání.

Takže mladý Coby je taková moje postava, z které bych si chtěla vzít příklad. On totiž nakonec dokázal překonat sám sebe a dosáhnout až k Luffymu.
Druhou postavou, které se nejvíc podobám je Robin. Teď se nejedná o její příběh, ale opravdu jen o její osobnost. A přesněji o jednu její vlastnost. Četba. Přesně tato její část je přesnou kopií mě samotné. Nečtu pro nějaké potěšení (ikdyž bez něj by mě to samozřejmě tak nebavilo), ale především proto, že se chci dozvědět co nejvíc. Přímo se peru o vědomosti. Někdy to prostě do mozku neleze snadno, ale většinu věcí, co dokážu přečíst dokážu pochopit mnohem snáz. Matika v tomhle směru neměla tedy moc velkou šanci, i když i o ní se dá toho dost načíst, horší už to bylo pochopit.
Zdroj obr. | zorosama.tumblr.com

# Den 7 | Oblíbená loď

14. května 2014 v 18:56 | Danirez
Abych pravdu řekla, na loďe jsem se nikdy moc nesoustředila. Kromě vlajky jsou většinou všechny dost podobné. Samozřejmě jsem od začátku měla ráda Merry, i když mě její vzhled nijak neuchvátil. Líbilo se mi, že je to originální loď. Koneckonců mandarinky nerostou jen tak na každé lodi.
Sunny už je úplně jiná kapacita. Díky Frankeymu se z ní stala totální bojová loď, ale líbí se mi, že si zachovala něco ze vhledu Merry. Po celou dobu, kdy sledujete posádku si i k lodi vytvoříte nějaký vztah, takže jsem byla fakt ráda, že Merry tak úplně nezmizela.
A jelikož se s ní setkáváme po celou dobu anime, je těžké vybrat nějakou jinou. Ale co se v příběhu objevilo pár nových postav, dost mě zaujala i ponorka Trafalgara Lawa.


Zdroj obr. | furanky.tumblr.com

# Den 6 | Oblíbená písnička nebo theme soundtrack

6. května 2014 v 17:46 | Danirez
Na soundtracky jsem se nikdy moc nezaměřovala, spíše jsem si vždycky všímala openingů. Ovšem theme soundtrack One piece je v podstatě totožný s openingem, který se táhne od začátku a nejspíš až do konce. Je to song, který k One piece už tak nějak patří a jde si ho jen těžko odmyslet. Tuším že v openingu zazněl i ve vícero verzích.
Ovšem i ostatní soundtracky příběh podtrhují a dodávají mu šťávu. Možná nejsem schopná v tuto chvíli vysolit názvy, ale kdyby mi někdo jakýkoliv z nich pustil, pravděpodobně ho poznám.
Bink´s sake mi ale zůstane už navždy v paměti. Je to sice song, který se objevil až v pokročilé fázi příběhu, ale konečně zazněla nějaká pirátská písnička, která tomu prostředí navíc odpovídá.

Nakonec jsem našla video na Youtube, které shrnuje deset nejlepších soundtracků. Já bych to určitě líp nevybrala. Miluju všechny do jednoho. Z těch ze začátku bych určitě ale vyzdvihla Mother Sea, ke kterému se vážou opravdu silné emoce. Stejně tak například k soundtracku The Strongest. Pokaždé když zazní Karakuri Defense System, vidím tu situaci, bylo to totálně epické, i když pro členy posádky dost smutné, ale soundtrack je to úžasný. Soundtracky, které následují po něm, jako Overtaken a Uunan and the Stone Storage room jsou taky jedinečné.

# Den 5 | Oblíbená mužská postava

5. května 2014 v 19:15 | Danirez
Vybrat ženskou postavu bylo jednodušší, protože jich moc není. One piece má ovšem spoustu mužských postav, které je možné si oblíbit. Je mi trochu trapné, znovu jmenovat Zora, přestože jde opravdu o moji nejoblíbenější mužskou postavu z celého anime, ale už jsem ho jmenovala jako nejoblíbenější postavu z posádky Slamáků. A jelikož je tu těch postav dost, řekla jsem si, že dám šanci někomu dalšímu.
I když se tohle hodí pro to, abych zvolila Luffyho, stále se mi do toho nějak nechce. Přestože ho mám ráda, pořád je to hlavní postava, kterou musíte mít automaticky rádi, protože bez něj to prostě nejde. Takže jde o to, vybrat ještě někoho třetího.

Asi jím budou nakonec dva, protože Sanjiho mám sice ráda, ale zase je to Slamák, a já mám prostě ráda všechny slamáky (už jenom z principu). Takže tou druhou postavou je Portgas D. Ace. A nevybrala jsem ho jenom kvůli tomu, jak to s ním nakonec dopadlo. Svým způsobem jsem hodně přemýšlela i nad Garpem a Smokerem, kteří mají také takový blízký vztah k Luffymu. Pokaždé, když se tyhle postavy střetnou, vznikají z toho nejvíc epic a vtipné scény z celého anime.
Ace je ale určitě postava, která má po dobu anime také svou výraznou roli a v momentě, kdy pravda vyjde najevo, je to jedno velké WOW!
Zdroj obr. | bishotas.tumblr.com

# Den 4 | Oblíbená ženská postava

26. dubna 2014 v 9:25 | Danirez
Oukej, tohle bylo docela těžké. Nemohla jsem se rozhodnout mezi Nami a Robin. Tyhle dvě jsou vlatně pořádně jediné ženské postavy v celém anime. Samozřejmě se jich tam ukáže víc, ale v paměti mi kromě těchto dvou pořádně žádná neutkvěla. Zbytek žen jsou pirátští kapitáni a jejich vzhled vás prostě nedonutí je mít rád, najde se možná pár vyjímek, ale k oblíbení vzhled nestačí. Většinou jsou to pořádné mrchy, proti kterým slamáci většinou bojují, tudíž je jasné, že je nebudu mít ráda. Pamatuji si pár ženských postav, které byly členkami Baroque Works nebo CP9. Taky se mi vybavuje pouze Perona z Thriller barku, která mi ze začátku dost lezla krkem, ale jakmile se objevila vedle Zora, byla docela sranda.

Takže jsem vlastně z větší části pro Robin, protože jsem pro pairing Zoro x Robin. Její osobnost je sice někdy hodně nevýrazná. Ale hold ji mám ráda pro tu spoustu knížek, co přečte. :) Taky to vypadá, že je z celé posádky jediný člověk, co má v hlavě mozek. Ne, že by ostatní nebyli ve výjimečných situacích chytří, ale na Robin to už jde od pohledu prostě vidět. Je to taková mamina posádky, řekla bych.
Nami není postava k zahození, ale nějak mě tím svým vystupováním coby "patřím k těm slabším a neustále se bojím" trochu irituje. Má taky image jakéhosi kladiva, kdy Luffyho, Usoppa a Choppera domlátí protože dělají nějaké hlouposti. Někdy je to vtipné, jindy mě to trochu vytočí. Možná v tom hraje ještě její vztah k Sanjimu, kdy mi občas přijde jako trochu vyčúraná, ale celkově mám na ni kladný názor.

# Den 3 | Oblíbená postava z posádky Slamáků

25. dubna 2014 v 8:26 | Danirez
Tahle otázka vážně nemohla být jednodušší. Sice jsem si to neuvědomila hned, chvíli mi trvalo, než mi došlo, že je úžasný a přešlo to až do obsese. Hlavně s novějšími díly jsem zažívala totální "wow", když dělal věci, které jsem vůbec nečekala.
A co si budeme povídat, žeru ten jeho špatný orientační smysl. Je dokonce horší než můj, takže s ním fakt soucítím. Ale z nějakého důvodu mi to přijde strašně roztomilý ve srovnání s tím, jaký je to flegmatik, ožrala, lenoch a pořádný kickass bad guy.

A samozřejmě mám ráda celou posádku slamáků, všechny stejně do jednoho, ale některé prostě víc. Kdyby nebylo Zora, vybrala bych Luffyho a hned po něm Choppera. Pro Choppera mám obzvlášť slabost, protože je šíleně roztomilý a miluju jeho hlas. Někde za nimi by se plazil Sanji a Robin a pak nejspíš ten zbytek. Nami považuji za ještě jednu z nejlepších ženských postav, ale Brooka a Frankyho zase tak moc nemusím. Usopp je sice jedna z postav formujících posádku, ale jeho osobnost mi vždycky přišla příšerně otravná. Nicméně teď ho začínám mít docela ráda.
# Den 2 | Proč nebo jak jsi začal/a sledovat One Piece?

24. dubna 2014 v 14:00 | Danirez
Většinou si pamatuji, jak jsem se k nějakému anime dostala a proč jsem ho začala sledovat. Ale až při této otázce mi došlo, že u One piece vůbec nevím. Matně si vzpomínám, že kdysi existovala stránka s online filmy, kde v sekci seriály bylo i anime. Tak jsem začala sledovat Inuyashu, Bleach a další. Nejspíš mezi nimi bylo i One piece. Jinak totiž nevím, kde jinde by na něj narazila. Ani si nevzpomínám, že bych na něj někde viděla nějaké ohlasy, které by mě přiměli si ho pustit, takže jsem ho musela začít sledovat hned na začátku mojí počáteční závislosti na anime.
Pamatuju si, že mě to od začátku bavilo, ale jakmile přišel příběh Nami, který jsem řádně obulela, bylo jasné, že se tohle anime se mnou potáhne dál. Poté, co zrušili stránku jsem nejspíš přesídlila na Animetym a teď je na Shirai. Mangu stále čtu na stránce mugiwara, kde překládají jak anime, tak mangu.


Zdroj obr. | www.mugiwara.cz

# Den 1 | Proč máš rád/a anime One Piece?

23. dubna 2014 v 16:57 | Danirez
Začala jsem tou nejjednoduší otázkou. Proč mám ráda One Piece? Protože je to shounen, má skvělé postavy i skvělé příběhy. I když jsem začínala na Narutovi, viděla Bleach a mám rozdívané Katekyo Hitman Reborn, ani jedno mě nedostalo tak jako OP. V jednom směru mu konkuruje ještě Fairy tail, které se taky velmi povedlo. Ale těch pomalu šest set dílů bude vždycky mou jedničkou.
Teď s posledními díly se i One piece stává komerčním anime, kde je z dvaceti pěti minutového dílu přínosných nějakých patnáct. Ten zbytek zabere tlachání na začátku, pak opening a nakonec sálodlouhé opakování děje. Ale z nějaké důvodu mi to tady nijak zvlášť nevadí, patří to k tomu.

Ale opravdovým důvodem jsou hlavně postavy a příběh, jak už jsem zmiňovala. Luffy je sice podobný typ jako Naruto.
Ale je ještě blbější. I když se Naruto nebo Natsu chovají většinou jako idioti, když přijde na boj, jsou inteligentní, vážní a dokáží přijít na nějako ustrategii, která je z toho dostane. Luffy ne. Tam je všechno jen o síle. Idiot je to i v takové situaci.
Líbí se mi, že není vždy jasné, jestli opravdu vyhraje nebo ne. Nikdy si tím nejsem stoprocentně jistá.

A příběhy, jak posádky, tak vedlejších postav jsou úžasné. Je dost možné, že postava, kterou potkáte v druhém dílu a pak ji dvě stě dílů nevidíte, bude důležitá v dalším velkém boji. Nebo zjistíte, že v nějakém příbuzenském vztahu s postavou, do které byste to nikdy neřekli. Všechny informace a detaily jsou dokonale svázané a promyšlené. A po celou dobu sledování čekáte právě na takový moment, kdy víte, že sledujete něco naprosto epického a dokonalého. Dokážete se u jedné epizody nasmát jako nikdy a u druhé už hledáte balíček kapesníčků.

A taky. Nikdo z vás nikdy nesnil o tom, že jednou vypluje do dalekých exotických zemích na dřevené lodi s bandou špinavých námořníků? Samotné téma mě dostalo na první pohled. Být pirátem jsem sice nikdy nechtěla. Ale od jisté doby a o tom dost často uvažuju. :D

30 Days One Piece Challenge

18. dubna 2014 v 16:10 | Danirez
Velká spousta challenge zaměřených na anime mě trochu inspirovala a tak jsem dala do hledání nějaké One piece challenge. Přece jenom jsem teď mnohem větší Luffák než Naruťák. S otázkami mi velmi pomohlo tumblr, ne všechny jsou z mé hlavy. Ale uspořádání a pár dalších jsem si dovolila přidat nebo vynechat.
Taky se mi stalo, že se mi sešlo více otázek, než jsem zamýšlela, proto jsem přidala ještě tzv. bonusové dny, které můžete ale nemusíte plnit.

Budu ráda, když se podělíte o odkaz na vaše stránky, abych věděla, kdo všechno se zapojil a abych mohla také číst vaše příspěvky.

# Den 13 | Oblíbený Schichibukai
# Den 14 | Nejoblíbenější mariňák
# Den 15 | Nejnenáviděnější postava
# Den 16 | Nejvzrušující a nejepičtější moment
# Den 17 | Nejlepší bojová scéna
# Den 18 | Nejlepší Luffyho boj
# Den 19 | Oblíbený pirát mimo posádku Slamáků
# Den 20 | Předmět vyskytující se v příběhu, který bys chtěl/a mít
# Den 21 | Nejlepší nebo nejoblíbenější pirátská vlajka
# Den 22 | Oblíbený nebo nejlepší komický výstup
# Den 23 | Oblíbený kapitán lodi
# Den 24 | Oblíbený příběh v pozadí
# Den 25 | Oblíbený retrospektivní příběh
# Den 26 | Ostrov nebo ísto, které bys chtěl/a navštívit
# Den 27 | Oblíbený fan pairing postav nebo spolupráce postav
# Den 28 | Oblíbený kapitán nováčků (Supernova)
# Den 29 | Oblíbená postava z nejnovější arcu
# Den 30 | Jakou schopnost by mělo tvoje ďáblovo ovoce?

BONUSOVÉ DNY

# Den 31 | Nejlepší a nejoblíbenější opening
# Den 32 | Nejlepší a nejoblíbenější ending
# Den 33 | Nejvíc sexy ženská postava
# Den 34 | Nejvíc sexy mužská postava
# Den 35 | Oblíbený seijuu
 
 

Reklama