Fuuka

5. září 2014 v 15:05 | Danirez |  Desátá kapitola

>> Seo Kouji | Shounen / Komedie / Romantické / Ecchi / Školní / Ze života / Drama | MAL 7,85 | vychází od února 2014

Yuu Haruna se právě přistěhoval do města, nikoho nezná, ale rád chodí na Twitter a dělí se o svoje všední žážitky a myšlenky. Na cestě do obchodu se srazí se zvláštní dívkou, Fuukou Akitsuki, která mu poté, mylně se domnívajíc, že si snažil vyfotit její kalhotky, rozbije mobil. Při procházení jeho nové školy na Fuuku znovu narazí, a přestože mu tentokrát mobil zahodila ze střechy, zdá se, že se stává jeho novou kamarádkou. Dokáže si Haruna udržet přátelství šílené holčiny, která v dnešní době nemá mobil?

První neboli spíše nultá kapitola začíná trochu zajímavě. Ukazuje nám malého Yuu Harunu s kamarádkou, kteří si navzájem říkají přezdívkami Nico a Tama podle jejich oblíbené skupiny. Právě tady se zrodí slib, že spolu založí kapelu. Tama se ale musí kvůli rozvodu rodičů odstěhovat. Jak se později ukazuje, opravdu se rozhodla stát zpěvačkou. I když se jejich cesty rozdělily, znovu se střetnou, když Koyuki Hinashi sebere odvahu a kontaktuje svého starého kamaráda přes Twitter a rovnou ho pozve na svůj velký koncert v Budokanu.

V tomhle směru manga začíná být zajímavá, i když se otevírá můj neoblibený love triangle. Zdá se, že Fuuka začíná k Harunovi něco cítit a především je díky němu odhodlaná věnovat se hudbě. A nejen ona sama, spolu se spolužákem Mikasou chce založit kapelu a Yuu má hrát na basy. Je to tak trochu ironií osudu, že získal přezdívku Nico právě po basákovi oblíbené skupiny Koyuki. Vypadá to, jako by se historie opakovala. Jak se tedy Yuu Haruna vypořádá se dvěma dívkami, které spojuje on a hudba?Ani během těchto deseti kapitol si netroufám říct, jakým směrem to bude směřovat dál. Zatím to žánrově splnilo pouze romantiku a ecchi. Není to nic hrozného, žádná slaďárna a co se ecchi týče, pouze pár obrázků s kalhotkami, což taky není nic hrozného. Mangaka se rozjíždí ale na ségrách hlavního protagonisty, které se vyžívají v nudismu před vlastním bratrem. Není to nic, co bychom v jiných mangách neviděli a mě ecchi nijak nevadí.
Kresba se mi celkem zamlouvá, i když to není nic úžasného. Trochu mi to připomíná Bakumana. Oceňuji velké bubliny s normální mírou textu, čte se to opravdu velmi dobře.
Co se postav týče, je to ještě zajímavější, jelikož se jedná o sequel mangy Suzuka, kde si Fuuka zahrála vedlejší roli. A ne, nečetla jsem ji. Zatím jsem nenarazila na nic, z čeho bych byla zmatená, takže není třeba číst něco jiného.

ONLINE ČÍTÁRNY: Mangafox | Mangahere | Redhawkscans


Zdroj obr. | 1 | 2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aya Aya | Web | 30. září 2014 v 17:57 | Reagovat

Za prvé, musím žasnout nad tímto novým meme, je to úžasný a origánální nápad, tak jen tak dál s tím! :>
Jinak anotace a ostatní tři odstavce mě v porovnání mezi sebou dost zmátly a těžko se mi tam hledá ta spojitost příběhu, inu jména jsou poněkud těžká k zapamatování.XD Děj je docela zajímavý, ale to ecchi se mi sem rozhodně nehodí, i když mi vůbec nevadí, pokud by z tohoto někdy vzešlo anime zpracování, zřejmě by se zařadilo do té knihovny tuctových titulů, i když s možná trochu odlišným námětem. No Kissxsis jsem viděla jen tak po částech na YT, ale tohle se zřejmě nedá srovnávat. :D Zajímavý titul, ale nijak mě neoslovil a sama bych asi dál nečetla.

2 Destel Destel | Web | 2. října 2014 v 12:47 | Reagovat

Ono se tady totiž střetávají takové dva tábory, což jde z toho mého výkecu docela špatně vysledovat.
Je tu hlavní hrdina a kolem něco dvě děvčata. Jedna z minulosti, která v něm probudila lásku k hudbě a druhá v přítomnosti, které zase tuto možnost dal on.
Ta první s ním komunikuje pouze přes mobil - což jsem si myslela, že bude hlavní námět mangy podle anotace.
A ta druhá žádný nemá a tak spolu opravdu komunikují, což je jakási druhá strana tohoto problému.
A dál jsem se zatím nedostala. Myslela jsem si, že půjde hodně o tu komunikaci, že ho Fuuka nějakým způsobem změní a on přestane být závislý na Twitteru, ale vylezlo z toho něco opravdu zajímavého. A dost mě to bavilo.

3 Radasol Radasol | 18. listopadu 2015 v 16:16 | Reagovat

Ona je to i manga se smutným dějem, než drama bych volil kategorii tragédie. Ale nechci spoilovat, je lepší si to pročíst sám

4 RobertHoaby RobertHoaby | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 22:37 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/vente-de-cialis-en-suisse/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/vente-de-cialis-en-suisse/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama