Co budu sledovat | Podzim 2012

5. září 2014 v 10:16 | Danirez |  Co budu sledovat
To, co v letní sezóně chybělo, podzim naprosto vynahradil. Ve zbylých sezónách mi tituly s nejvyšším hodnocením většinou vyšli do takových desíti. Tady se jich naskládalo hned čtrnáct. Přemýšlela jsem, že ty za desítkou už nezveřejním, ale nakonec proč ne, zas tolik jich potom není.

BAKUMAN. 3

ŽÁNR: Shounen / Komedie / Romantické
PODKLAD: Manga
STUDIO: J.C.Staff
POČET EPIZOD: 25

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #31 / 8,76
MOJE HODNOCENÍ: 10
Pokračování dvou úspěšných řad. Mashiro Moritaka a Akito Takagi se sice konečně prosadili ve světě mangy, ale ještě se ani zdaleka nepřiblížili k tomu, aby se z jejich příběhů mohlo stát anime. Ale stále si jdou za svým snem a na jejich cestě se budou objevovat další překážky, které musí překonat.

Bakumana mám dávno za sebou. A není se čemu divit. Tohle anime vás prostě nepustí do posledního dílu. Byl to opravdu zážitek a své hodnocení si všemi deseti zaslouží. Jednou na něj určitě mrknu znova (třeba si dám rovnou maratón - všechny série na jeden, dva zátahy).


JOJO NO KIMYOU NA BOUKEN

JOJO´S BIZARRE ADVENTURE
ŽÁNR: Shounen / Akční / Dobrodružné / Supernatural
PODKLAD: Manga
STUDIO: David Production
POČET EPIZOD: 26

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #69 / 8,58
Tohle je příběh rodiny Joestarů a jejich boje proti nejbizarnějším nepřátelům, napříč časem, napříč generacemi. Všichni hrdinové mají něco společného, jejich jméno lze zkrátit na Jojo. Celé to začalo nevraživostí mezi Jonathanem Joestarem a Diem Brandem a jednou tajemnou kamennou maskou. A o padesát let později musí Jonathanův vnuk Joseph, převzít dědečkův odkaz a postavit se hrozbě z pradávných časů.

Poměrně dost mě překvapilo, že tohle anime má tak vysoké hodnocení. Moc jsem o něm totiž neslyšela, tudíž předpokládám, že ho většina mě známých blogerů trochu přehlédla. Název mi samozřejmě něco říkal. Až teď jsem si zjistila, že šlo o OVA a tohle bude je nejspíš prequelovská anime série (hádám podle anotace).
Vypadá to, že má anime zajímavou kresbu, což mě docela láká. Ale mám pocit, že bych se v tom trochu ztrácela, takže zkusím někde najít a zkouknout ty ovačka.

PSYCHO-PASS

ŽÁNR: Akční / Sci-fi
PODKLAD: Novela
STUDIO: Production I.G
POČET EPIZOD: 22

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #77 / 8,56
MOJE HODNOCENÍ: 10
Ve zdejším světě je možné reflektovat emoce jako čísla, která určují hladinu pravděpodobnosti ke spáchání trestného činu. Jakmile se někdo svým zvýšeným ukazatelem ukáže jako potencionální zločinec, je ihned vyhledán speciální jednotkou policistů. Jaký bude proveden zásah, ovšem záleží na tom, jaké číslo ukazatel zobrazí. Vše totiž řídí speciální program Sibyla, který také rozhoduje, zda je součinitel zločinu stále v normě, aby byl dotyčný pouze poslán do "nápravného zařízení" nebo v opačném případě rovnou na místě zlikvidován.
Společnost funguje na představě, že lidé, kteří se běžně stýkají, jsou bezúhonní občané, kteří si vzájemně neublíží. Kdyby se někdo takový ukázal, poznají ho podle zvýšeného ukazatele.
Co by se ale stalo, kdyby najednou nešlo poznat, co který člověk zamýšlí a zda není ve skutečnosti zlý?

Z nějakého důvodu mě tohle anime podle anotace a kresby vůbec nezaujalo. Podívala jsem se na něj až na základě několika recenzí, které se vyjadřovaly kladně. Jde o jedno z mých oblíbených anime, u nichž si říkám, že mají i nějakou tu duchovní hodnotu a dá se u něj zamyslet nad celkem zajímavým tématem. Přesto mi anime nepřišlo nijak výrazně napínavé. V tomhle byl Bakuman daleko lepší.

Z NOVÉHO SVĚTA

SHINSEKAI YORI

ŽÁNR: Drama / Horor / Sci-fi / Supernatural / Dystopie
PODKLAD: Novela
STUDIO: A-1 Pictures
POČET EPIZOD: 25

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #88 / 8,51
MOJE HODNOCENÍ: 10
Příběh se odehrává v Japonsku o tisíc let později. Pět dětí - Saki, Satoru, Maria, Mamoru a Shun - se narodili a vyrostly v klidném městečku, které lze popsat jako utopii, přetékající vodou a zeleným porostem.
Svět je ale ovládán lidmi, kteří mají "prokletou moc" nebo taky "boží moc" telekineze.
Po určité události si Saki a ostatní uvědomí pravou podstatu jejich světa a nedlouho poté i jeho krvavou historii. Pak se takhle pětka pustí do dobrodružství a boje za záchranu svých přátel a světa na pokraji kolapsu.

Trochu mě mrzí, že se tohle anime neumístilo mnohem výš. Já sama bych ho umístila na první příčku. Na první pohled se děj a pravidla nového světa zdají příliš složitá na pochopení. Anime s pomalejší dějovou linií střídá rychlý spád, který zase zpomalí v těch nejnevhodnějších chvílích. Navíc se v něm prolíná spousta žánrů od shounen-ai až po shoujo-ai. Ale stejně... má v sobě hroznou sílu. Námět, kterým se anime zabývá je pro mě opravdu hodně zajímavý a podaný velmi zvláštním způsobem. Ovšem emoce, které ke konci vyplují napovrch a vlastně během celého sledování, to je něco. Z mého pohledu je to dokonalé.

SAKURASOU NO PET NA KANOJO

ŽÁNR: Seinen / Komedie / Drama / Romantické
PODKLAD: Novela
STUDIO: J.C.Staff
POČET EPIZOD: 24 / 24S

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #119 / 8,45
MOJE HODNOCENÍ: 10
Poté, co byl vychozen z hlavních kolejí, protože si tam přinášel zatoulané kočky, je Kanda Sorata donucen žít v menších Sakurasou kolejích, kam jsou posíláni problémoví studenti. Je to spíše starý rozpadající se dům. Sorata zjišťuje, že i jeho obyvatelé jsou výstřední a rozhodne se, že jakmile najde majitele pro všechny kočky, vrátí se zpět na normální koleje.
Ale když se na kolejích objeví Shiina Mashiro, všechno se změní. Mashiro je malířský génius, v mladém věku získala několik ocenění, ale vzhledem k tomu, že bylo její dětství zaměřeno na umění, nemá téměř žádné zkušenosti, jak se o sebe postarat. Tak se o ni Sorata musí starat jako o zatoulanou kočku…

Ve svém žánru je to jedno z mých nejoblíbenějších anime. Sledování jsem si velmi užívala, postavy byly někdy trochu přehnané, ale téměř reálné a opravdu zajímavé. Nešlo o nějakou složitou zápletku, chvílemi se dalo říct, že se skoro nic neděje a díl je vlastně "o ničem". Ale i tak mě to hodně chytlo a střídala jsem jednu epizodu za druhou.
Je to především komedie s trochou romantiky a tenhle žánr ráda volím, když potřebuji něco jednoduššího na odreagování a pobavení. To Sakurasou splnilo na jedničku.

ZETSUEN NO TEMPEST: THE CIVILIZATION BLASTER

ŽÁNR: Shounen / Fantasy / Akční / Drama / Psychologické
PODKLAD: Manga
STUDIO: Bones
POČET EPIZOD: 24

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #256 / 8,24
Yoshino je obyčejný středoškolák, který má ale za kamaráda podivína Mahira. Mahiro uzavřel dohodu s čarodějnicí Hakaze, aby se pomstil vrahovi svých rodičů a sestry. Teď ale Mahiro zmizel a Yoshino zjišťuje, že je v pořádné šlamastice, která by mohla skončit zánikem celého světa.

Opět se jedná o anime, jehož název mi matně něco říká, ale vůbec bych ho netipovala na nějak obzvlášt dobré anime. Svou nic neříkající anotací mě taky zrovna neuchvátilo, tudíž nemám vůbec tušení co od toho čekat. I tak je to ale žánrově divná směska, ze které si dokážu představit vznik něčeho opravdu zajímavého.

MAGI: THE LABYRINTH OF MAGIC

ŽÁNR: Shounen / Fantasy / Akční / Dobrodružné
PODKLAD: Manga
STUDIO: A-1 Pictures
POČET EPIZOD: 25 / 3S

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #270 / 8,23
MOJE HODNOCENÍ: 8
Alladin je chlapec, který se rozhodl prozkoumat svět poté, co byl většinu svého života uvězněn v jedné místnosti. Jeho nejlepším přítelem je Ugo - džin z flétny, který mu propůjčuje svou moc a je jeho průvodcem na cestě. Brzy se Alladin setká se Alibabou, který se stane po Ugovi nejdůležitějším přítelem. Společně se rozhodnou projít tzv. dungeonem (kopkou), která skrývá magické poklady a nesmírné bohatství. Čekají je ale i další dobrodružství. Alladin zjišťuje, že je Magi - kouzelník, který vybírá krále. A on se rozhodl vybrat takového, který se bude ubírat správnou cestou a bojovat proti těm, kteří se chtějí vyhnout osudu. Na své cestěza dobrodružstvím potkává další postavy z Tisíce a jedné noci...

Recenze na Magi doufám přibude co nejdřív. Není to špatný příběh, ale samotné anime mě trochu zklamalo. Rozhodně se pustím do mangy (do češtiny je zatím přeloženo kolem třiceti kapitol). Druhá série zatím čeká na shlédnutí, ale moc se mi do ní nechce. Přesto je to jedno z těch lepších anime, co se za tuto sezónu dalo shlédnout.

JORMUNGAND: PERFECT ORDER

ŽÁNR: Seinen / Akční / Dobrodružné
PODKLAD: Manga
STUDIO: FUNimation Entertainment
POČET EPIZOD: 12

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #371 / 8,12
Koko a její kumpáni jsou zpět. Dál se snaží prodávat zbraně každému válkychtivému člověku a přitom ladně probruslit přes minová pole přímo pod nosy místních vlád.

Na Jormungand jsem se už dvakrát začala koukat, ale anglické titulky mi dělají trochu problém (což není překážka, ale já jsem strašný puntičkář) a jediné české, které jsem našla jsou posunuté a zatím se mi nepovedlo je sychronizovat. Jednou to ale přijde a až dostanu chuť na podobný příběh, určitě na to mrknu. Stále mě to láká a nechci to vzdát. Vypadá to totiž hodně zajímavě.

CHUUNIBYOU DEMO KOI GA SHITAI!

ŽÁNR: Seinen / Komedie / Drama / Romantické / Ze života
PODKLAD: Novela
STUDIO: Kyoto Animation
POČET EPIZOD: 12 / 14S

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #381 / 8,11
Yuuta Togashi trpěl syndromem zvaným "chuunibyou". Když však nastoupil na střední školu, zahodil svoji temnou minulost a zapomněl… teda, chtěl zapomenout. Ve třídě totiž potká děvče, které tímto syndromem trpí a nehodlá sa ho jen tak lehce vzdát.

Jelikož jsem na tohle anime četla již jednu recenzi, nějak se mi do něj nechce. Navíc mě téma nijak nezaujalo, tyhle typy příběhů mě moc neberou. Hodnocení je ovšem překvapivě vysoké a dost mě zajímá proč vlastně. Přesto se k tomuto kousku dostanu až na to budu mít opravdu chuť a dám raději přednost něčemu profláknutějšímu.

INITIAL D FIFTH STAGE

ŽÁNR: Seinen / Sportovní
PODKLAD: Manga
STUDIO: SynergySP
POČET EPIZOD: 14

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #398 / 8,09
Pátá řada závodního anime. Tentokrát se, ve street racerových závodech plných driftu a úžasných technik, Takumi a Projekt D chystají zaútočit na prefekturu Kanagawi. Podaří se jim i nadále vyhrávat? Co je čeká za soupeře a co znamená písmeno `D` v názvu Projektu? Snad na to nalezneme odpovědi v této sérii.

Opět poněkud překvapivé hodnocení. V prvním zápalu jsem si říkala, že bych se možná podívala na všechny série, ale teď vím, že k tomu nikdy nedojde. Je to až moc klučičí téma a navíc zpracované víc po "americku"? Není to zrovna můj šálek čaje.

KAMI-SAMA HAJIMEMASHITA

ŽÁNR: Shoujo / Komedie / Fantasy / Romantické / Supernatural
PODKLAD: Manga
STUDIO: FUNimation Entertainment
POČET EPIZOD: 13

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #403 / 8,09
Nanami Momozono je sama a bez domova poté, co její otec opustí město a zanechá jí pouze dluhy. Když ji vzápětí muž, kterého zachránila před psem, nabídne jeho dům, využije této příležitosti. Ale ukáže se, že tím "domem" je svatyně, a Nanami tak nedobrovolně převezme jeho práci jako místní bohyně!

Poměrně známé anime, o kterém jsem slyšela hodně, ale zatím jsem se nedostala k žádné reakci (možná jo, ale nepamatuju si). Navíc nejsem zrovna fanoušek shoujo a vůbec romantických zápletek. Čas od času ale musím podlehnout něčemu jinému, jelikož mě stejné typy časem omrzí. Na takové chvíle si Kami-sama Hajimemashita schovávám.

HIDAMARI SKETCH X HONEYCOMB

ŽÁNR: Seinen / Komedie / Ze života
PODKLAD: Manga
STUDIO: Shaft
POČET EPIZOD: 12

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #441 / 8,05
Začínající umělkyně Yuno se přihlásila na svou vysněnou školu - střední Yamabuki. Odstěhuje se od rodičů a zařídí si byt v komplexu Hidamari Sou, kde potkává svou sousedku a zároveň spolužačku Miyako. Taky se tu seznámí se staršími spolužačkami Hiro a Sae. Yuno není zvyklá žít sama, a tak jí kamarádky pomáhají utéct před samotnou a podporují ji v jejím snu - stát se slavnou umělkyní.

Převzala jsem anotaci z první série, tohle je zdá už asi pátá (ale nejsem si jistá). Celé se to vlastně točí kolem jedné postavy a nějakého ubytovacího komplexu (řekněmě koleje), kde jsou ubytované další holky a řeší spolu běžné studenstské záležitosti. Což mě zrovna moc nezaujalo, nejsem zrovna zastánce takových pouze dívčích dějů (to už mě více zaujalo Danshi Koukousei no nichijou). Kresba také není zrovna dechberoucí a tento styl mě spíše odrazuje.

TO LOVE-RU: TROUBLE DARKNESS

ŽÁNR: Shounen / Ecchi / Komedie / Sci-fi / Harém / Romantické
PODKLAD: Manga
STUDIO: Xebec
POČET EPIZOD: 12

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #490 / 8,00
Třetí pokračování úspěšného anime To Love-Ru, ve kterém se znovu všechny mimozemské holky budou snažit dostat do harému Rita a při tom působit samé problémy.

Poněkud zajímavé anime, které má až moc žánrových zasazení. Docela mě zajímá kombinace shounenu, ecchi a harému, jelikož mě doteď všechny harémy dost zklamaly a tohle by mohlo být zajímavé. Nevím, jestli se dostanu až ke třetí sérii, ale určitě se poohlídnu po první a pak se uvidí.

TONARI NO KAIBUTSU-KUN

ŽÁNR: Shojo / Komedie / Romantické / Ze života
PODKLAD: Manga
STUDIO: Brains Base
POČET EPIZOD: 13

UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #630 / 7,90
MOJE HODNOCENÍ: 8
Shizuku Mizutani je čerstvá středoškolačka, jejímž cílem je mít ve škole co nejlepší výsledky. Soustředí se jen na učení a nic jiného ji nezajímá. Kromě cílevědomosti jí nechybí tvrdohlavost, smysl pro spravedlnost a v neposlední řadě odtažitost vůči ostatním spolužákům. Její školní život se však změní, když se setká se svým tajemným spolužákem, záškolákem Haru Yoshidou. Ten má pověst rváče a postrachu školy. Jak ale Shizuku brzy zjistí (a jak už to v těchto anime bývá), pod drsnou slupkou se skrývá něžná, občas až naivně dětská osobnost, poněkud slabá v běžné interakci s ostatními lidmi. Ještě ke všemu si Yoshida Haru usmyslí, že je Shizuku jeho kamarádka a hodlá jí to dávat patřičně najevo. Pro Shizuku tím začíná úplně nová etapa plná nejrůznějších překvapení.

Na tohle anime by v nejbližší (či pozdějí) době měla přibýt recenze. Není to vůbec špatné anime, ale není to nic, na co bych chtěla koukat dvakrát. Byla to příjemná oddechová romantika se zajímavými postavami. Shizuku jsem si oblíbila i celkově pár Shizu x Haru.

ANIME KTERÁ JSEM Z PODZIMNÍ SEZÓNY 2012 VIDĚLA:
  • K | Akční / Mysterijní | 7,70 | score 7
  • CODE:BREAKER | Shounen / Akční / Komedie / Supernatural | 7,09 | score 5

ZDROJ OBR. | Myanimelist.net | ZDROJ ANOTACÍ | Akihabara.cz

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 j-vipw j-vipw | Web | 7. září 2014 v 11:41 | Reagovat

ako vidím, mám toho ešte véééľa čo pozerať :D

2 Bonito Bonito | Web | 13. srpna 2018 v 21:09 | Reagovat

Psycho pass a tonari no kaibutsu kun som videla, psycho pass patri medzi moje naj :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama