Ao no Exorcist

3. září 2014 v 8:36 | Danirez |  Anime recenze
REŽISÉR: Tensai Okamura
STUDIO: A-1 Pictures
VYCHÁZELO: 17.4. 2011 - 2. 10. 2011
ŽÁNR: Shounen / Fantasy / Akční / Supernatural
TÉMA: Démoni / Satan / Záchrana světa / Boj / Apokalypsa
POČET DÍLŮ: 25

Hodnocení na MyAnimelistu: 8,07 (161 551 hlasů)
HODNOCENÍ: 9/10

Lidé žijí ve světě nazývaném Assiah a démoni obývají Gehennu. Tyhle dva světy neboli dimeze spojuje brána, ale nedá se jí do druhého světa projít. Ale i tak jsou démoni schopni do Assiah proniknout tím, že někoho posednou. Lidé, kteří mohou s těmito démony bojovat jsou známí jako Exorcisti. Rin Okumura je synem Satana, ale rozhodne se stát Exorcisou a pomstít smrt svého adoptivního otce, jehož smrt má na svědomí jeho pravý otec.


Když jsem si na internetu četla pár recenzí, zjistila jsem, že existují dvě skupiny lidí. Ti, kterým se anime nelíbí a ti, kteří ho považují za nejlepší anime roku 2011.
Je pravda, že tématem AoE nepřináší nic nového. Je to klasická shounen zápletka s hlavním hrdinou, který zjistí, že má zvláštní schopnosti a podrobuje se jakémusi tréninku, který ho má udělat silnějším (nakonec se ukáže, že ho vůbec nepotřebuje), aby mohl zachránit svět.

Tohle anime se od klasických bojových anime jako Naruto nebo Bleach zásadně liší. A to jak počtem dílů, tak jakýmsi poselstvím. Vím, že manga se s anime dost rozchází, takže předpokládám, že v manze se toho děje mnohem víc. Ale hned na začátku jsem se těšila na anime, které zvládnu shlédnout během pár dnů.


Postavy jsou originální a velmi se mi líbilo prostředí, které vytvářely. Nebylo to klasické, já jsem tvůj kámoš a udělám pro tebe cokoliv. Dokonce pro tebe umřu! Po celou dobu vlastně není úplně jasné, jestli mají Okumuru rádi a vezmou ho mezi sebe, nebo to bude jenom Satanův syn, kterého nenávidí. Taky vztah mezi Rinem a Yukiem není úplně jasný a nevyvíjí se tak, jak čekáte.

Děj má samozřejmě pár chyb a vyskytují se tam nějaká klišé a hraní na city. Když se to všechno takhle zrekapituluje, zní to docela lacině a možná se tak budete cítit znovu, až z vás nadšení po dosledování trochu opadne, ale stejně říkám, že je to jedno z těch lepších anime.
A samozřejmě v zápletce, kde se vyskytují religiózní postavy nemůže chybět ani nějaké filosofování o životě. Závěr příběhu je opět poněkud urychlený a vzledem k jednání Yukia i trochu nesmyslný.
Svět démonů bude existovat vždy, nejde ho jen tak zničit. Ale možná přijde den, kdy se lidé naučí žít v souladu s démony, protože jsou to právě oni, kdo je vytváří. Nejde totiž o dobro a zlo, ale o postoj.

Důvodem, proč se mi tohle anime také líbí je, že se nesoustřeďuje pouze na hlavní postavu, ale přišlo mi, že všechny postavy mají rovnocenou roli. Hned od začátku si mě získal Yukio. Rin se choval jako spratek zatímco ten mladší se choval jako starší brácha. Postupem času jsem si ale oblíbila Rina. Ne, že by to byl nějak skvělý charakter. Spíše za to vděčí tomu komediantství.
Hned od začátku mi byl nesympatický Earnst Frederick Egin, čuchala jsem v tom levárnu. A ani Arthur Auguste Angel se mi dvakrát nezamlouval, přestože jsem ho docela chápala. Taky mi do anime moc nesedla Yuri Egin, která tam hrála takovou hlavní roli v pozadí. Ve všech ohledech jsem ráda za to, co udělala, ale když se nad tím člověk zamyslí, byla nejspíš šílená nebo neskutečně hodná. I když je to zajímavá postava, nějak ji nemůžu překousnout.

OPENING:
#1: "Core Pride" by UVERworld
#2: "In My World" by ROOKiEZ is PUNK'D
ENDING:
#1: "Take Off" by 2PM
#2: "Wired Life" by Meisa Kuroki

Oba dva openingy jsem si neskutečně oblíbila. K anime se navíc dost hodí a perfektně doplňují. Někdy jsem musela čekat, než se mi stáhne další díl, takže jsem si je pustila i dvakrát, abych nějak zabila čas. Ale překvapivě se mi asi druhý OP líbil víc. Ze začátku jsem byla trochu naštvaná, proč dávají na tak krátké anime dva Opy. Navíc se mi nelíbilo to jejich "Ah ah ah", ale jak jsem ho poslouchala stále dokola, totálně jsem se do něj zažrala. :D


Kdybych někde slyšela Take Off, nejspíš bych si vzpoměla na AoE. Snažila jsem se ho poslouchat, docela se mi líbí, ale že by mě nějak chytl za srdce, to se zase říct nedá. Přesto je to pěkná písnička a dokonce i graficky je to originální, když to vidíte poprvé. Pak už to moc nezajímá.
Druhý ending jsem také poslouchala. Písnička je zvláštní a zrovna takový styl, který nemám moc v lásce, takže tenhle end neobstál.

KE STAŽENÍ: AGoA | Nex (nefunkční)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aya Aya | Web | 30. září 2014 v 17:33 | Reagovat

Dost dlouho jsem neviděla žádnou recenzi na ANE, a tak mě tvůj názor dost zajímal. Já znám teda jen skupinu lidí, kteří mají ANE děsně rádi. Abych řekla pravdu, souhlasím z části s tvým názorem, že i když anime má své chyby, je fakt v některých faktorech dost dobré a že patří mezi ta lepší a velmi oblíbená v kratších shonenech. Strašně se mi líbí po audiovizuální stránce, avšak příběh pro mě po půlce dost upadl a ke konci jsem měla dojem velmi rozpačitý. Celkově se tu vytvořil skvělý potenciál, ale myslím, že prostě se to dalo ke konci udělat mnohem líp. Chci se k tomuto anime ještě jednou vrátit, abych zjistila, jaký na něj budu mít názor dnes, protože jsem ho viděla jako jedno mezi prvními. Taky uvažuji o manze, ale pořád se do toho nějak nemůžu dát. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama