Červenec 2014

# Den 11 | Oblíbený člen Baroque Works

29. července 2014 v 14:52 | Danirez |  30 Days One Piece challenge
Několik postav, které jsme zmiňovala v minulém dnu, se objeví i v tomto. Skupina Baroque Work byla ještě taková, že spousta jejích záporáků se dala vlastně snést. Další už byli opravdoví záporáci a fakt jsem je neměla ráda.
Je to už ale nějaká doba, co jsem arc s touto skupinou viděla, tudíž jsem byla nucena najít si bokem nějaké informace o členech a trochu si to připomenout. Nějaké čtyři bych dokázala vycucat z prstu (samozřejmě ty nejdůležitější), ale zbytek zahalila mlha zapomnění.

Nemůžu tedy nezmínit Crocodilea. Možná byste řekli, že jsem si oblíbila i Bon Kureie, jelikož jsem ho zmiňovala posledně, ale pravda je taková, že jako člena Baroque works jsem ho vyloženě nesnášela. Ty jeho baletní triky a osobnost mě vůbec nedostala. Názor na jeho postavu jsem přirozeně změnila až po událostech v Marineford arcu.
Jako člen Baroque works se tu také poprvé objeví Robin jako Miss All Sunday. Jako postava mě ale nijak zvlášť nezaujala, to opět přišlo až s jejím retrospektivním příběhem.

Takže myslím, že jasným vítězem je Vivi, která vystupovala pod označením Miss Wednesday. Myslím, že jsem ji měla ráda od začátku, i když mi nejspíš někdy lezla na nervy. Navíc je to jedna z mála postav, kterou jsem si dokázala oblíbit, aniž by patřila k posádce slamáků. Přijde mi, že v dalších arcích už nebylo to spojení s posádkou tak hluboké jako v případě Vivi.


Zdroj obrázku | kakashihatake.tumblr.com

No Game No Life

18. července 2014 v 14:47 | Danirez |  Anime recenze
REŽISÉR: Atsuko Ishizuka
STUDIO: Madhouse
VYCHÁZELO: 9.4. 2014 - 25. 6. 2014
ŽÁNR: Dobrodružné / Komedie / Ecchi / Fantasy / Supernatural
TÉMA: Hry / Jiný svět / Inteligence / Boj
POČET DÍLŮ: 12

Hodnocení na MyAnimelistu: 8,82 (76 674 hlasů)
HODNOCENÍ: 10/10

Sora a Shiro jsou sourozenci, kteří se uzavírají před venkovním světěm (který mimochodem považují za špatnou hru) ve svém domě, kde klidně i několik hodin v kuse hrají počítačové hry. Ve virtuálním světě jsou doslova legendami, které nedokáže porazit ani velká početní převaha hráčů.
Jednoho dne obdrží zvláštní email zvoucí k šachové partii. Poté, co duel sourozenci vyhrají, je jim nabídnuto opustit tento svět a žít ve světě, kde je vše rozhodováno pomocí her - volba krále, každodenní spory, války mezi národy...
V tomto světě žije šestnáct různých ras, které spolu bojují o území, z nichž lidské rase náleží to nejmenší. Poslední král několikrát prohrál značný kus země a lidská rasa navíc nedokáže používat magii, tudíž je těžší poznat, zda soupeř podvádí či ne. Jakoby se to přímo nabízelo, právě v zemi probíhají hry o trůn; králem se má stát ten, kdo porazí všechny své soupeře. Je to snad právě ten důvod, proč Jediný Pravý Bůh Soru a Shiro do tohoto světa přivedl?


Fullmetal Alchemist: Hagane no Renkinjutsushi | Hledání kamene mudrců

18. července 2014 v 12:10 | Danirez |  Anime recenze
REŽISÉR: Seiji Mizushima
STUDIO: Aniplex & Bones
VYCHÁZELO: 4.10. 2003 - 2. 10. 2004
ŽÁNR: Shounen / Komedie / Akční / Dobrodružné / Drama / Fantasy
TÉMA: Armáda / Alchymie / Magie / Válka
POČET DÍLŮ: 51

Hodnocení na MyAnimelistu: 8,41 (232 228 hlasů)
HODNOCENÍ: 10/10

Potom, co Alfons a Edward Elricovi ztratí svou matku, rozhodnou se k zoufalému řešení. Chtějí ji za pomoci alchymie přivést zpátky k životu. Jenže v zákonech alchymie platí, že všechno má svoji cenu, není možné něco získat, aniž by se něco obětovalo, takže musí nabídnou něco na oplátku. Alfons přijde o své tělo a Ed zaplatí svou nohou. Aby svého bratra zachránil, připoutá rychle jeho duši ke starému brnění a tím přijde o pravou ruku.
Dojde jim, že oživit člověka není jen tak a že alchymie má i své temné stránky. Přesto se nevzdávají a rozhodnou se dostat zpět svá těla, která zdá se zmizela někam za tajemnou bránu... Řešení zdá se skrývá legendární kámen mudrců, ale Elricovi bratři nejsou jediní, kdo po něm pátrají...