Co budu sledovat | Zima 2012

15. dubna 2014 v 12:34 | Daniela |  Co budu sledovat
Ačkoliv již sezóna z roku 2012 dávno pominula, anime dávno ukončily vysílání, stále jsem jich spoustu neviděla, proto začínám s takhle opožděným výčtem. Má to jednu výhodu, a to tu, že si nejde vybrat špatné anime. U všech je totiž již známé jakési osvědčené hodnocení, proto předpokládám, že budou dobré.

NATSUME YUUJINCHOU SHI

ŽÁNR: Drama/Fantasy/Shoujo/Ze života/Supernatural
PODKLAD: Manga
STUDIO: Aniplex/Brains Base
POČET EPIZOD: 13 / 2S
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #27 / 8,80
Takahashi Natsume má dlouho utajovanou schopnost - vidí duchy. Jednoho dne zdědí tajuplnou knihu po své mrtvé babičce Reiko. Konečně odhaluje důvod, proč ho obklopuje nadpřirozeno. Mezi vlastníkem knihy a duchy, jejichž jména obsahuje, existuje svazující kontrakt. Natsume je odhodlán kontrakty zrušit a duchy tím osvobodit. Jeho dny jsou naplněny snahou vracet oněm duchům jména. Někteří z nich ale prahnou po pomstě…

Nedávno jsem viděla první sérii tohoto anime a hodlám dokoukat všechny navazující. Nebylo to sice nic převratného, ale stále rostoucí hodnocení jednolitvých sérií ve mě probouzí zvědavost, jestli to bude opravdu stále lepší a lepší. Anime má určitě velký potenciál. Ačkoliv se v jednotlivých epizodách téměř nic neděje, stejně to nutí člověka stále se dívat. Pokud se tady ta "nečinnost" změní a anime dostane nějaký dějový tah, bude to opravdu pecka.


NICHIJOU

ŽÁNR: Komedie/Školní/Ze života
PODKLAD: Manga
STUDIO: Kyoto Animation
POČET EPIZOD: 26 / 14S
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #106 / 8,48
Jak by nejspíš naznačoval název anime, mělo by se jednat o příhody z běžného studentského života. Ale je to přesně naopak.

Anotace i po dvou letech říká sakra málo. Nebýt toho vysokého hodnocení, nejspíš bych ho přešla jako něco naprosto nezajímavého. Ale asi to bude přesně naopak. A já jsem teda dost zvědavá.
Vycházím pouze z úvodního obrázku (→), který naznačuje i vzcelku origiální kresbu, tudíž o toho čekám alespoň trochu umělecký zážitek.ZE ŽIVOTA STŘEDOŠKOLÁKŮ

DANSHI KOUKOUSEI NO NICHIJIOU
ŽÁNR: Komedie/Školní/Shounen/Ze života
PODKLAD: Manga
STUDIO: Sunrise/TV Tokyo
POČET EPIZOD: 12 / 15S
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #181 / 8,35
Chodit na čistě chlapeckou střední školu není vůbec jednoduché. O tom nás přesvědčí skupinka kluků, kteří jednu takovou navštěvují. Každodenně se potýkají s handicapem, že neumí jednat s dívkami. Problém je to vždy a je jedno, jestli se jedná o mladší nebo starší sestry, sousedky nebo studentky ze spřátelené dívčí školy. No a pokud kluci neřeší tohle, vymýšlí, jak se ve volném čase zabavit - od šermování s klacíkem až po zkoumání sestřina šatníku. Danshi Koukousei no Nichijou je zkrátka sled vtipných scének z jejich každodenního života.

Pravděpodobně je tohle opravu hlavně chlapecký žánr, ale pro shouneny mám vždycky slabost, takže mě to vůbec neodradí. Opět je to stejný případ jako u Nichijou. Téma neboli popis děje nenaznačuje, že by mělo jít o něco převratného, přesto opět hodnocení naznačuje něco úplně jiného.

NISEMONOGATARI

ŽÁNR: Komedie/Ecchi/Supernatural/Seinen
PODKLAD: Novela
STUDIO: Aniplex
POČET EPIZOD: 11 / 10S
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #232 / 8,27
Po odchodu Oshina zůstali všecny zvláštnosti a nadpřirozené jevy na Araragim. Jenže aby se mohl postarat o jiné, musí se nejprve postara o své problémy. Protože má na krku dvě neskutečně sexy sestry! A nebo je to jen klam? No samozřejmě! Jeho sestry jsou Nisemono/napodobeniny. Araragi, která má ve stínu upíra, za zády podvodníka Kaikiho, vztah s bláznivou a nebezpečnou Senjougaharou, dotal nelehký úkol. Musí se postarat o svoje sestry, které jsou pro něj vším, Karen a Tsukihi. Karen silná jako včela a Tsukihi nenápadná a přitom vyčnívající jako Fénix. Zvládne Araragi své dve nadpřirozené sestry, když po nich jdou "lovci nadpřirozena?

O této trilogii jsem už hodněkrát slyšela, ale nikdy mě nenapadlo, že by to mohlo být tak dobře hodnocené. Nicméně se jedná u druhou sérii, takže se přávě snažím dodívat na Bakemonogatari. První dojem byl určitě pozitivní. Po dalších dílech se nic nezměnilo a přišla jsem k závěru, že jsem doteď byla tak trochu ignorant, jestliže jsem tohle anime doteď přehlížela. Grafika je velmi originální a samotný příběh hodně zvláštní. Rozhodně mám zatím v plánu jít do všech sérií.

JEDEN NAVÍC

ANOTHER
ŽÁNR: Mysterijní/Horor/Školní/Thriller
PODKLAD: Novela
STUDIO: P.A. Works/Lantis
POČET EPIZOD: 12 /2S
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #409 / 8,07
Je jaro roku 1998 a 9. ročník, 3. třída dostane nového spolužáka Sakakibaru Kóičiho. Ale ten se necítí zrovna příjemně, má pocit, že se tu děje něco zvláštního, a tak po tom svým způsobem pátrá. Co ho nutí mít takový divný pocit? Navíc ho přitahuje tajemná, ale pohledná spolužačka Misaki Mei. A pak je tu ta osudná událost. Co se proboha v téhle třídě děje?!

Jelikož jde již o starší výpis anime, právě Another je jedno z těch, které jsem už viděla. Recenze je také k dispozici. Je to jedno z mála hororových anime, na která jsem se rozhodla podívat, tenhle žánr mě totiž moc nepřitahuje. Trochu krvavější než duchařský Ghost Hunt, ale přesto s vcelku zajímavým příběhem.

ZERO NO TSUKAIMA F

ŽÁNR: Dobrodružné/Ecchi/Fantasy/Romantické
PODKLAD: Novela
STUDIO: J.C.Staff
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #711 / 7,84
Již čtvrté pokračování Zero no Tsukaima, kdy se Nulová Louisa, pomocník Saito a jejich přátelé z magické akademie vydávají na žádost princezny Henrriety do Romalie. V Romalii je Louisa uvedena k biskupovi, kde ji a Tyffanii biskup požádá, aby se staly kněžkami po dobu oslav jmenování jeho Svátosti. Avšak Louisa je unesena záhadnou skupinou na rozkaz Galijského krále. Saito se s přáteli vydává Louisu hledat a nastává závažná situace. Jaké má úmysly s uživatelkou Nicoty?

V tomhle výpisu se ještě objevuje spousta sequelů, jejichž prequely jsem vůbec neviděla. V dalších výpisech jsem se tomuto vyhýbala, jelikož je pak docela nesnadné, napsat jakékoliv vyjádření. Hodnocení tohoto anime sice nesahá do škály osmičky, ale stále je hodně vysoké na to, abych byla překvapená. Anotace by mě opět nepřesvědčila.

HIGH SCHOOL DXD

ŽÁNR: Komedie/Ecchi/Romantické/Školní/Shounen/Harem
PODKLAD: Novela
STUDIO: FUNimation Entertainment
POČET EPIZOD: 12 / 7S
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #725 / 7,83
Příběh se točí kolem studenta druhého ročníku, úchylného Hyodoua Iseeie, kterého zabije jeho holka na prvním rande. Issei je znovuzrozen jako démon a od toho dne slouží jako poddaný Rias Gremory, démonovi na vysoké úrovni, která je zároveň nejkrásnější dívkou na jeho škole.

Nemám nějaké výtky vůči žánru ecchi, ale rozhodně ho nijak nevyhledávám. Koneckonců, jako holku mě dívčí kalhotky do kolen nedostanou. Přesto je tento žánr většinou spojen s anime, které není vůbec špatné a tyto prvky mi přijdou někdy na místě (což je opravdu divné).
Příběh anime mě také zrovna nenavnadil, ale už jsem jednou cosi podobného viděla (myslím žánrově podobného), takže očekávám, že by mě to mohlo bavit.

INU X BOKU SECRET SERVICE

ŽÁNR: Komedie/Romantické/Shounen/Supernatural
PODKLAD: Manga
STUDIO: Aniplex/David Production
POČET EPIZOD: 12 / 1S
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #747 / 7,81
Maison de Ayakashi neboli Dům démonů je místo, které je velmi silně chráněno. Žijí v něm totiž potomci lidí a démonů, kteří mají právě silnou démonní krev, díky které se mohou přeměnit do jiné podoby a samozřejmě mají v porovnání s lidmi o hodně větší sílu a výdrž. Čas od času se na toto místo snaží nějaký ten démon zaútočit. Každý z obyvatel má tedy svého soukromého ochránce (jde taky o potomky bohatých rodů).
Ririchiyo Shirakiin přijela s úmyslem osamostatnit se, což se jí moc nedaří, protože se na ni hned první den nalepí Soushi Miketsukami, který se snaží být jejím osobním strážcem, který pro ni udělá cokoliv. Ririchiyo moc dobře ví, že má jednu velmi špatnou vlastnost kvůli které nemá žádné přátele a tak se stane, že by jí s tímto problémem mohli další obyvatelé Domu démonů pomoci.

Další anime, které jsem již viděla. Není to žánr, který by patřil mezi oblíbené. Vlastně ze zpětného pohledu mi anime nepřišlo nijak zvlášť dobré... ale moje hodnocení vztápětí po dokoukání mluví zase o něčem jiném. Vyjadřovala jsem se docela nadšeně a vzhledem k žánrovému zasazení si myslím, že je tohle anime opravdu jedno z těch lepších. Recenze je nicméně opět k dispozici, tudíž budu směřovat veškerý zájem tam.

POYOPOYO KANSATSU NIKKI

ŽÁNR: Komedie/Ze života/Seinen
PODKLAD: Manga
STUDIO: Studio Deen/DAX Production
POČET EPIZOD: 52
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #745 / 7,81
Ta kočka je úplně kulatá! Poyo je úplně kulatá, ale jinak úplně normální kočka, které se ujme rodina Sato. Poyo je však tvor celkem svérázný a tvrdohlavý, takže kvůli němu zažijí spoustu "zajímavých" věcí… Krátké, ale velmi dobré a roztomilé anime o kočce a rodině, která ji vlastní, co rozesměje.

Opět anime, které bych v tomhle "žebříčku" vůbec nečekala. Přestože má epizoda jen tři minuty, nějak mě těch 52 dílů neláká, jelikož mám pocit, že je anime určeno spíše mladším divákům. Ale na druhou stranu se necítím natolik stará, abych pohrdla kulatou kočkou. :D

ANO NATSU DE MATTERU

ŽÁNR: Komedie/Drama/Romantické/Sci-Fi/Shounen/Ze života
PODKLAD: Originální
STUDIO: J.C.Staff
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #746 / 7,81
Při testování nové 8mm kamery v noci je Kaito zastižen explozí ve svém malém městě. Kupodivu se probudí druhý den naprosto v pořádku, ale s žádnou ze vzpomínek na to, co se přesně stalo den před tím. Nevyvedlo ho z míry to, co se zdálo být jen snem, cestou do školy tomu ani nepřikládá velkou váhu. Po diskuzi s kamarády o kameře se rozhodne natočit film během letních prázdnin. Pozvou dvě studentky vyššího ročníku, aby se přidaly k tomuto projektu. Příchozí jsou Ichika Takatsuki a zvláštní Remon Yamano. V divné hříčce osudu, začíná Ichika žít s Kaitem. Vypadá to, že se toho sice hodně naučí o filmování, ale především se toho také hodně dozví o sobě navzájem.

Poslední anime, které pravděpodobně někdy v budoucnu začnu sledovat. Opět mě anotace nijak nezaujala, ale možná by to nebylo tak špatné, kdybych se nedozvěděla, že v tam půjde hlavně o vztahy a nebude to jen trojúhelník, ale přímo mnohoúhelník. V žánru mě také zaujalo to Sci-fi, takže další věc, kterou určitě budu muset sama prozkoumat (z anotace to sice sedí, ale mám pocit, že to asi nebude s tím sci-fi tak žhavé).

ANIME KTERÁ JSEM ZE ZIMNÍ SEZÓNY 2012 VIDĚLA:
  • AREA NO KISHI | Sportovní/Komedie/Školní/Shounen | 7,48
  • BLACK*ROCK SHOOTER | Akční/Drama/Školní/Ze života | 7,25
  • BRAVE 10 | Akční/Dobrodružné/Historické/Seinen | 7,04
Zdroj obr. My anime list.net | Zdroj anotací: Akihabara.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama